PCI-Express

Iš Žinynas.
10:52, 13 gegužės 2020 versija, sukurta \dev\null (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: miniatiūra '''PCI Express''', techniškai periferinė komponentinė jungtis, bet dažnai sutrumpinta kaip PCIe arba PCI-E , yra standa...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
E71c16fc24d1375d-1024x683.jpg

PCI Express, techniškai periferinė komponentinė jungtis, bet dažnai sutrumpinta kaip PCIe arba PCI-E , yra standartinis vidinių prietaisų jungties tipas kompiuteryje.

Paprastai "PCI Express" nurodo faktines plokštės išplėtimo lizdus , kurie priima PCIe pagrįstas plėtinių kortas.

"PCI Express" pakeitė AGP ir PCI, kurie abu pakeitė seniausią plačiai naudojamą ryšio tipą, pavadintą ISA.

Nors kompiuteriuose gali būti įvairių rūšių išplėtimo lizdų derinys, PCI Express laikoma standartine vidine sąsaja. Daugelis kompiuterinių pagrindinių plokščių šiandien gaminamos tik su "PCI Express" lizdais.

Kaip veikia "PCI Express" ?[keisti]

Panašus į senesnius standartus, pvz., PCI ir AGP, PCI Express pagrįstas įrenginys (kaip parodyta šiame puslapyje esančioje nuotraukoje) fiziškai pasislenka į plokštę "PCI Express". PCI Express sąsaja leidžia naudotis dideliu spartos ryšiu tarp įrenginio ir pagrindinės plokštės. Nors tai nėra labai įprasta, egzistuoja ir išorinė PCI Express versija, vadinama External PCI Express, bet dažnai sutrumpinama iki ePCIe.

Kadangi ePCIe įrenginiai yra išoriniai, reikia prijungti specialųjį kabelį, kad būtų galima prijungti bet kokį išorinį, ePCIe įrenginį, kuris naudojamas kompiuteriui per ePCIe prievadą, kuris paprastai yra kompiuterio galinėje pusėje, tiekiamas iš pagrindinės plokštės ar specialios vidinės PCIe plokštės.

Kokie PCI Express kortų tipai egzistuoja?[keisti]

Dėl greitesnių ir realistinių vaizdo žaidimų ir vaizdo redagavimo įrankių paklausos, vaizdo plokštės buvo pirmosios kompiuterių periferinės įrangos rūšys, kad būtų galima pasinaudoti "PCIe" siūlomais patobulinimais. Nors vaizdo plokštės yra vis dar dažniausiai naudojamos PCIe kortos rūšys, kiti įrenginiai, kurie naudoja gerokai greitesnį prisijungimą prie pagrindinės plokštės, procesoriaus ir RAM, taip pat vis dažniau gaminami naudojant PCIe jungtis, o ne PCI sąsajas. Pavyzdžiui, daugelis aukštos klasės garso plokščių dabar naudoja "PCI Express", taip pat vis daugiau laidinių ir belaidžių tinklo sąsajų kortų.

Kietojo disko valdiklio kortelės gali būti labiausiai naudingos PCIe po vaizdo plokštės. Greitojo SSD disko prijungimas prie šios didelės spartos juostos pločio sąsajos leidžia greičiau skaityti ir rašyti į diską. Kai kurie "PCIe" standžiojo disko valdikliai netgi apima įmontuotą SSD.