AltiVec

Iš Žinynas.
12:46, 13 gegužės 2020 versija, sukurta \dev\null (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''AltiVec''' yra vieno tikslumo slankiojo kablelio ir sveikojo skaičiaus SIMD instrukcijų rinkinys, suprojektuotas ir priklausantis „Apple“, IBM ir „Freesc...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

AltiVec yra vieno tikslumo slankiojo kablelio ir sveikojo skaičiaus SIMD instrukcijų rinkinys, suprojektuotas ir priklausantis „Apple“, IBM ir „Freescale Semiconductor“ (buvęs „Motorola“ puslaidininkių produktų sektorius) - AIM aljansui. Jis įgyvendinamas naudojant „PowerPC“ procesorių architektūros versijas, įskaitant „Motorola G4“, IBM „G5“ ir „POWER6“ procesorius ir „P.A.“. Pusiau PWRficient PA6T. „AltiVec“ yra prekės ženklas, priklausantis tik „Freescale“, todėl šią sistemą „Apple“ taip pat vadina „Velocity Engine“, o „IBM“ ir „P.A.“ - „VMX“ („Vector Multimedia Extension“).

Nors „AltiVec“ nurodo instrukcijų rinkinį, „IBM“ ir „Motorola“ gaminamuose procesoriuose diegiamos loginės konstrukcijos yra skirtingos. Iki šiol nė viename IBM branduolyje nebuvo „AltiVec“, licencijuoto iš „Motorola“ ar atvirkščiai.

„AltiVec“ yra standartinė „Power ISA v.2.03“ specifikacijos dalis. Niekada oficialiai ji nebuvo „PowerPC“ architektūros dalis, kol nebuvo nustatyta ši specifikacija, nors ji naudojo „PowerPC“ komandų formatus ir sintaksę bei užėmė opkodą, aiškiai skirtą tokiems tikslams.

Kas yra vektorizacija ?[keisti]

Vektorizacija kompiuterijoje yra procesas paverčiantis kompiuterio programą iš skaliarinio realizavimo, kuris atlieka operacijas keliais operandais vienu laiku, į vektorizuotą programą, kur viena instrukcija gali įvykdyti daugialypes operacijas ar vektoriaus poros (gretimų verčių serija) operandus. Vektoriaus apdirbimas yra pagrindinė ypatybė ir tradicinių, ir šiuolaikinių superkompiuterių.

Viena pagrindinė tyrinėjimo tema kompiuterijoje yra automatinės vektorizacijos metodų paieška; ieškojimas metodų, kurie leistų kompiliatoriui paversti skaliarines programas į vektorizuotas programas be žmogaus pagalbos.