SD Kortelė: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Žinynas.
Jump to navigation Jump to search
(revą)
 
(rev2)
44 eilutė: 44 eilutė:
  
 
=== SDHC ===
 
=== SDHC ===
 +
 +
Saugus skaitmeninis didelės talpos (SDHC) formatas, paskelbtas 2006 m. sausio mėn. ir apibrėžtas '''SD''' specifikacijos 2.0 versijoje, palaiko korteles, kurių talpa iki 32 GB. '''SDHC''' prekės ženklas yra licencijuotas siekiant užtikrinti suderinamumą.
 +
 +
'''SDHC''' kortelės yra fiziškai identiškos standartinės talpos '''SD''' kortelėms (SDSC). Pagrindiniai SDHC ir SDSC kortelių suderinamumo skirtumai yra kortelių specifinių duomenų (CSD) registro iš naujo apibrėžtis 2.0 versijoje ir tai, kad SDHC kortelės pristatomos suformatuotos su [[FAT32]] failų sistema.
 +
 +
2.0 versijoje taip pat pristatomas didelės spartos magistralės režimas tiek '''SDSC''', tiek '''SDHC''' kortelėms, kuris dvigubai padidina originalų duomenų perdavimo greičio dažnį ir įgalina 25 MB/s greitį.
 +
 +
'''SDHC''' įrenginiai turi priimti senesnes SD korteles. Tačiau senesni įrenginiai neatpažįsta '''SDHC''' arba '''SDXC''' atminties kortelių, nors kai kurie įrenginiai gali tai padaryti atnaujinus jų programinę įrangą. Senesnėms „Windows“ operacinėms sistemoms, išleistoms prieš „Windows 7“, reikia pataisų arba pakeitimų paketų, kad būtų palaikoma prieiga prie '''SDHC''' kortelės.
 +
  
 
=== SDXC ===
 
=== SDXC ===
 +
 +
  
 
=== SDUC ===
 
=== SDUC ===

23:43, 9 gegužės 2022 versija

Istorija

1999 m. „SanDisk“, „Panasonic“ („Matsushita“) ir „Toshiba“ susitarė sukurti ir pateikti į rinką saugią skaitmeninę (SD) atminties kortelę. Kortelė buvo sukurta iš „MultiMediaCard“ (MMC) ir suteikė skaitmeninių teisių valdymą, pagrįstą „Secure Digital Music Initiative“ (SDMI) standartu ir tuo metu dideliu atminties tankiu.

Ji buvo sukurta konkuruoti su „Memory Stick“ – Sony DRM produktu, kuris buvo išleistas prieš metus. Kūrėjai prognozavo, kad DRM paskatins plačiai naudoti muzikos leidėjus, susirūpinusius dėl piratavimo.

Prekės ženklu pažymėtas „SD“ logotipas iš pradžių buvo sukurtas „Super Density Disc“, kuris buvo nesėkmingas „Toshiba“ bandymas laimėti DVD formatų kare. Dėl šios priežasties D raidė logotipe primena optinį diską.

2000 m. Consumer Electronics Show (CES) parodoje trys bendrovės paskelbė apie SD asociacijos (SDA) sukūrimą, skirtą propaguoti SD korteles. SD asociacija, kurios būstinė yra San Ramone, Kalifornijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, pradėjo veikti kartu su 30 įmonių ir šiandien ją sudaro apie 1000 produktų gamintojų, gaminančių suderinamas atminties korteles ir įrenginius. Pirmieji SD kortelės pavyzdžiai pasirodė pirmajame 2000 m. ketvirtyje, o 32 ir 64 MB kortelės jau buvo prieinamos po trijų mėnesių.

SD Kortelių šeima

SD ir MMC Secure Digital (SD) yra plačiai paplitęs kortelių tipas, leidžiantis integruoti papildomas funkcijas, susijusias su duomenų saugumu. Jos pasižymi dideliu duomenų perdavimo greičiu, yra talpios, pigios ir geros kokybės. Šiuo metu populiariausios.

MiniSD – sumažinta SD kortelių atmaina, dažnai naudojama MP3 grotuvuose, mob. telefonuose.

MicroSD Kortelė tai mažiausia iš SD kortelių serijos, dažnai naudojama mobiliuose telefonuose.

MultiMediaCard (MMC) yra visa kortelių tipų grupė: MultiMediaCard (MMC), SecureMultiMediaCard (SecureMMC, saugi MMC), Reduced Size MultiMediaCard (RS-MMC, sumažinta MMC), ir MultiMediaCard+ (MMC+). Pastarosios yra naujos, bei talpesnės ir greitesnės. MMC kortelės atrodo panašiai kaip ir SD, tik yra plonesnės ir turi mažiau kontaktų.

Daugelis SD kortelėms skirtų įrenginių veikia ir su MMC kortelėmis. Tačiau yra kompaktiškų įrenginių, pritaikytų tik MMC kortelėms, kadangi juose nėra vietos storesnei SD kortelei.

SD ir MMC kortelės naudojamos įvairiuose įrenginiuose. Jau ne pirmi metai daugelyje nešiojamųjų ir delninių kompiuterių montuojama šių kortelių jungtis. Skirtinguose mobiliuose telefonuose naudojamos šių kortelių atmainos. CD ir MMC kortelės ir jų prijungimo įrenginiai labai paplito, todėl šios kortelės turėtų išstumti mažiau paplitusias[reikalingas šaltinis]. Sunkiau prognozuoti jų sumažintų atmainų ateitį.

SD Kortelių tipai

Dydžių tipai

„Secure Digital“ (SD) apima penkias trijų dydžių kortelių šeimas. Penkios šeimos yra originalios standartinės talpos (SDSC), didelės talpos (SDHC), išplėstinės talpos (SDXC), ypač talpios (SDUC) ir SDIO, sujungiančios įvesties / išvesties funkcijas su duomenų saugojimu. Specialūs adapteriai leidžia mažesnei kortelei tilpti ir veikti įrenginyje, sukurtame didesnei kortelei.

SD (SDSC)

Antrosios kartos „Secure Digital“ (SDSC arba Secure Digital Standard Capacity) kortelė buvo sukurta siekiant patobulinti „MultiMediaCard“ (MMC) standartą, kuris ir toliau vystėsi, tačiau kitokia kryptimi. „Secure Digital“ pakeitė MMC dizainą keliais būdais:

Asimetriška SD kortelės šonų forma neleidžia įdėti jos atvirkščiai (tuo tarpu MMC galima įdeti abiem pusėmis, bet kortelė nekontaktuoja jeigu įdeta atvirkščiai). Dauguma SD kortelių yra 2,1 mm (0,083 colio) storio, palyginti su 1,4 mm (0,055 colio) MMC. SD specifikacija apibrėžia 1,4 mm storio kortelę, vadinamą Thin SD. Kortelės elektriniai kontaktai yra įdubę po kortelės paviršiumi, apsaugantys juos nuo sąlyčio su vartotojo pirštais. SD specifikacija numatė, kad pajėgumai ir perdavimo spartos viršija MMC, ir abi šios funkcijos laikui bėgant auga. Nors MMC duomenų perdavimui naudoja vieną kontaktą, SD kortelėje prisidėjo keturių laidų magistralės režimas, kad būtų padidintas duomenų perdavimo greitis. SD kortelėje buvo pridėta įrašomos laikmenos turinio apsaugos (CPRM) saugos grandinė, skirta skaitmeninių teisių valdymo (DRM) turinio apsaugai. Pridėta apsaugos nuo įrašymo įpjova. Viso dydžio SD kortelės nebetelpa į plonesnius MMC lizdus.

SDHC

Saugus skaitmeninis didelės talpos (SDHC) formatas, paskelbtas 2006 m. sausio mėn. ir apibrėžtas SD specifikacijos 2.0 versijoje, palaiko korteles, kurių talpa iki 32 GB. SDHC prekės ženklas yra licencijuotas siekiant užtikrinti suderinamumą.

SDHC kortelės yra fiziškai identiškos standartinės talpos SD kortelėms (SDSC). Pagrindiniai SDHC ir SDSC kortelių suderinamumo skirtumai yra kortelių specifinių duomenų (CSD) registro iš naujo apibrėžtis 2.0 versijoje ir tai, kad SDHC kortelės pristatomos suformatuotos su FAT32 failų sistema.

2.0 versijoje taip pat pristatomas didelės spartos magistralės režimas tiek SDSC, tiek SDHC kortelėms, kuris dvigubai padidina originalų duomenų perdavimo greičio dažnį ir įgalina 25 MB/s greitį.

SDHC įrenginiai turi priimti senesnes SD korteles. Tačiau senesni įrenginiai neatpažįsta SDHC arba SDXC atminties kortelių, nors kai kurie įrenginiai gali tai padaryti atnaujinus jų programinę įrangą. Senesnėms „Windows“ operacinėms sistemoms, išleistoms prieš „Windows 7“, reikia pataisų arba pakeitimų paketų, kad būtų palaikoma prieiga prie SDHC kortelės.


SDXC

SDUC