Naudotojas:\dev\null

Iš Žinynas.
Peršokti į: navigacija, paiešką
\dev\null
Devnull 20161209 141054.jpg
------------
Vardas Justinas
Statusas SysOP
Pareigos Sysadmin
Amžius 31
Gyvenamoji vieta Ukmergė
Socialiniai tinklai Plus
IRC \dev\null @ Aitvaras
Skype justas.cukrus
E-Mail justinas [at] eofnet [dot] lt
Svetainė Namų puslapis
Kita info

Istorija[keisti]

Gimiau senai, kaip ir visi kodinau pascal'į ir ant dos'o piešiau grafinius laikrodžius (svga mode) kas dabar atrodytu paprasčiau su ASM nupiešti visą langą su diagrama ant win32 api. Vėliau mokinausi Borland Delphi, kur esu padaręs keleta projektų (mažų ir niekam nugaros nekasančių), toliau pradėjau domėtis kitokiomis negu mirtingųjų (alternatyviomis) operacijų sistemomis bei jų architektūra NanoKernel, Microkernel, Monolithic. Pradėjau naudot Unix...

Pradėjau bendraut su ASM, vėliau su programų reverse enginneringu, laužiau viską kas tik įmanoma nuo paprastos programinės įrangos iki sudetingesnės, sėkmingai nulaužiau HASP Dongle apsaugas vienam 4D kino teatrui iš Vilniaus, su 3 ASM komandom ir hex editorium, be jokiu skaičiavimų (90, 85, 84).

Vėlgi kai pradėjau naudot Unix "tipo" operacijų sistemas tai buvo FreeBSD vėliau OpenBSD (ne koks lenugzas ar koks kitas "šūdas" kurį dabar kiekvienas studenčiokas moka). Vėliau dirbau su Sun Solaris, OpenBSD, NetBSD, MirBSD, HardenedBSD, PC-BSD, HP UX, BeOS, Haiku, AmigaOS, RiscOS, Mac OS 9, Mac OS X bei su daugeliu iš jų kūrėjų bendravau.

Vėliau sekė administracijos karjera, pradėjau administruot tiek GNU/Debian, CentOS, Slackware (tais laikais tai buvo cool), Ubuntu (heh.). Daryt įvairius firewolus su tc, pf, iptables ir t.t. Pradėjau diegt įvairaus pobūdžio tinklus, VPN ir kitokius, tam įkūriau SecureSurf.co, bendradarbiaudamas su užsienio partneriu padariau jį kooperatyviu tik ypač svarbies ir lojaliems klientams. Dabar dirbu tik tiems kurie yra geriausi! :-)

Portfolio[keisti]

Esu Sistemų administratorius daugiau kaip 10 metų užsiimatis, pagrinde UNIX sistemų ir jos servisų administravimu. Pradėjau nemažai projektų kurie palaiko bei remia atvira kodą bei jo bendruomenę, vienas iš pirmūjų buvo EofNET Networks, kurį įkūriau 2005 metų balandžio mėnesį, tai buvo ne pelno siekiantis įdėjinis, organizacinis projektas skirtas suburti kuo daugiau bendraminčių. Vėliau gimė BSDNet. Dar vėliau padariau savo pirmąją Linux distribuciją .NET Linux. Kurios pagrindais ir idealais buvo paremtos mano serverių administravimo strategijos bei planai. Šios ideologijos, tik atnaujintais veiksniais dar gyvuoja iki šiol, rūpinuosi, kad klientas būtų patenkintas ir saugus visais klausimas, jo problemos būtų greitai bei sklandžiai išspręstos. Esu nešališkas patarėjas (counselor) saugumo (tam tikrais teisiniais) bei kitais klausimais, į mane kreipiasi įvairaus pobūdžio žmonės bei kompanijos, pradedančios verslą ar jį jau įpusėjusios. Esu labai patenkintas ir laimingas galintis padėti tokiems projektams kaip FreeNode, UbuntuBSD, FreeBSD, bei galintis rašyti tokius blogus kaip [1], [2].